Cyberpunk 2077 je titul, v ktorom zahviezdil aj svetoznámy herec Keanu Reeves stvárňujúci postavu Johnyho Silverlanda. Hoci firma CD Projekt Red stojaca za touto hrou tvrdí, že Reeves si hru “zamiloval”, on tvrdí, že ju nikdy nehral.
Portál The Verge si pozval hviezdnych protagonistov kultového fenoménu Matrix Keanu Reevesa a Carrie-Anne Moss. Fanúšikovia sa dozvedeli veľa nových informácií. Jednou je napríklad Reevesov skepticizmus k NFT projektom, a tiež, aké je ľahké reprodukovať ich obrázky.
V rozhovore sa objavila aj ďalšia kuriozita, ktorá upútala pozornosť ľudí. Herec stroho uviedol, že nikdy nehral akčný titul Cyberpunk 2077, v ktorom, ako je známe, prepožičal svoju tvár a hlas postave Johnyho Silverhanda. Prekvapujúce priznanie bolo prvýkrát zaznamenané Redditom na medzičasom už zmazanom účte, je v priamom rozpore s vyhláseniami generálneho riaditeľa CD Projekt Red Adama Kicińského koncom roka 2020.
Počas rozhovoru, ktorý propaguje hrateľné demo The Matrix Awakens od Epic Games, sa rozhovor zameral aj na iné hry. Na priamu otázku, či Reeves hrá videohry, ponúkol rýchlu, priamu a jednoslovnú odpoveď: „Nie.“ Ďalšia otázka: Dokonca ani Cyberpunk? „Nie. Videl som demonštrácie, ale nikdy som hru nehral."
Tak si to porovnajme s tým, čo povedal Kiciński investorom v treťom štvrťroku 2020 o zisku CD Projekt Red. Na portáli Seeking Alpha sa počas interview v preklade objaví otázka od neznámeho zadávateľa: Hral Keanu túto hru? Kiciński odpovedá: „Áno. Áno. Hral hru. Ale pokiaľ viem, ešte ju nedohral. Takže - ale určite, hral hru a je jej veľkým fanúšikom."
Ak by hviezdny herec naozaj hral hru pred uvedením na trh, mohol si všimnúť, čo objavili hráči na celom svete. Hra obsahovala množstvo chýb pri spustení, ktoré trvali až do začiatku roku 2021. Nedostatky boli také závažné, že spoločnosť Sony ponúkla úplné vrátenie peňazí tým, ktorí si hru kúpili, či už na digitálnej platforme alebo v kamenných obchodoch. Hra sa vrátila do ponukového portfólia Sony v júli 2021.
Keanu Reeves však nie je odmietajúci hlupák. V rozhovore s potešením akceptuje myšlienku, že hráči Cyberpunku chcú Johnnyho Silverhanda na sex, a považuje to za „úžasné“ v niekoľkých možných konotáciách tohto slova a tiež v zmysle, že dnešné deti odmietajú dualitu skutočného a falošného, ktorý ponúka prvý film Matrix.
Ale zdá sa, že svoju hrubú čiaru pri hraní videohier má pevne stanovenú. Na jeho obranu je treba podotknúť, že Cyberpunk by nebol celkom dobrým úvodom do sveta hier.
Zdroj: TheVerge