Ako investovať pri gamingu ?

Project info

Vitajte vo svete gamingu, technológií, elektronických športov, NFT tokenov a investovania v hrách. Pokiaľ sa zaujímate o hry a čokoľvek, čo s nimi súvisí, ste na správnom mieste. Dozviete sa tiež niečo o skin tradingu, Metaverse alebo crowdfundingu v hrách. To všetko v prehľadných videách, tipoch a článkoch. Tak si nenechaj ujsť ani jeden!

Project info

VÚB Safe Point seriál

Články

Project info

Nekupujte podvodnú hru

Nekupujte podvodnú hru

Nekupujte podvodnú hru

Cieľom podvodnej hry je získať z vášho počítača citlivé údaje. Aby ste sa tomu vyhli, nezabudnite mať aktívny antivírusový systém, ktorý dokáže tento typ hier rozpoznať.

Hry nekupujte v nedôveryhodných e-shopoch alebo na online fórach.

Nesťahujte hru cez torrenty

Kupujte si hry len cez overené e-shopy a kamenné predajne. Inak ohrozujete bezpečnosť svojho zariadenia.

Project info

Nastavte si dvojstupňové overenie

Nastavte si dvojstupňové overenie

Nastavte si dvojstupňové overenie

Zvýšte svoju bezpečnosť dvojstupňovým overovaním hesiel. V nastaveniach vyberte možnosť dvojstupňového overenia. Vrátane hesla vám príde potvrdenie, napríklad formou sms.

Použite dvojfaktorové overenie

Nezabudnite zvýšiť svoju bezpečnosť a nastaviť si dvojfaktorové overenie hesla. Google od roku 2021 povinne overuje prístup, pri Microsofte si ho viete zapnúť v nastaveniach rovnako ako v Apple alebo na sociálnych sieťach.

Project info

Vyhýbajte sa podvodným e-shopom

Vyhýbajte sa podvodným e-shopom

Vyhýbajte sa podvodným e-shopom

Nenechajte sa zlákať atraktívnymi zľavami. Ak vyzerá e-shop pochybne a nepoznáte ho, radšej sa mu vyhnite a nakupujte na stránkach, ktoré dobre poznáte.

Dajte si pozor na platby vopred

Najlepšie je nakupovať hry a techniku z overených e-shopov. Ak však predsa len nakupujete hry z druhej ruky, zistite si stav tovaru, požadujte detailné fotografie, sledujte komunikáciu s predajcom, či sa niektorým otázkam nevyhýba, a hlavne – neplaťte vopred. Ideálna je platba pri prevzatí alebo potvrdení o odoslaní zásielky.

Project info

Pozor na kryptomeny

Pozor na kryptomeny

Pozor na kryptomeny

Investície do kryptomien môžu mať prísľub rýchleho zárobku, ale ich hodnota môže výrazne a náhle klesnúť. Postupujte preto veľmi opatrne a pri investovaní sa radšej obráťte na expertov.

Project info

Ako platiť online?

Ako platiť online?

Ako platiť online?

Posielate dar streamerovi alebo platíte itemy do hier? Zistite, či je stránka hodnoverná a kam peniaze idú. Donate je dobrovoľný, nikto vás nesmie nútiť k platbe ani odoslaniu citlivých údajov. Na donate používajte len dobre známe portály ako Twitch a vyhnite sa platbám priamo na účet streamerov.

Chráňte si prístupové údaje

Vedeli ste, že služby predávajúce alebo streamujúce hry by si od vás nikdy nemali pýtať prihlasovacie údaje? Ak na to niekedy narazíte, zachovajte obozretnosť, môže ísť o podvod.

Nevyžiadané e-maily môžu byť nebezpečné

Najčastejšou formou útokov prostredníctvom e-mailov je v dnešnej dobe Phishing, kde sa útočník prostredníctvom podvodného e-mailu či správy snaží získať citlivé údaje. Takýto mail často obsahuje výzvu na zmenu hesla, či uhradenie nejakej sumy peňazí. Vždy si overujte odosielateľa e-mailu a v prípade pripojeného linku tiež URL adresu webu, kde zadávate vaše údaje.

Project info

Obrázok sekcie

Viac tipov o bezpečnosti nakupovania na internete nájdeš na webe bezpecnenakupy.sk. Naučíš sa, ako lepšie ochrániť svoje financie a svoje vedomosti môžeš otestovať v interaktívnom kvíze. Chráň svoje peniaze na internete účinne s VÚB bankou.