Aj keď od ich "narodenia" pretieklo veľa vody a herní veteráni si na nich s ťažkosťami pamätajú, tieto 4 relikvie urobili dieru do herného sveta.
Fighting Force: Pouličné bitky na drsných miestach
Vývojár Core Design zaslepený slávou hry Tomb Raider stavil na vytvorenie ďalšej akčnej hry, ktorá ale vyvolala veľa rozpakov.
V hre si vyberáte zo štyroch bojovníkov, ktorí na uliciach a drsných miestach rozdávajú údery a guľky. Na nepriateľov hádžu aj predmety, aby ich zranili. Vhodným spestrením bola aj možnosť, aby hru hrali naraz dvaja hráči, ktorí si pri súbojoch pomáhajú.

Hra Fighting Force priniesla pomerne zložité ovládanie, hrateľnosť bola náročnejšia, aj keď nápady nepochybne dobré. Dodnes ale na poličkách závislých hráčov z 90. rokov zapadlo toto "playstationské" cd prachom a nevedia prísť hre často na meno. Podobne ako ja.
Metal Gear 2: Solid Snake - túto vykopávku pozná málokto
Je mi jasné, že gameri všetkých vekových kategórií o hre Metal Gear Solid niečo aspoň počuli.
O tejto neznámej relikvii z roku 1990 však veľa hráčov nemá ani páru. Metal Gear 2 bol vo svojom čase originálnou hrou so stealth prvkami a stále ho mali na svedomí vývojári Konami, ktorí túto starinu vydali výlučne len pre domáci trh v Japonsku.

Isté je, že Metal Gear 2: Solid Snake bol predzvesťou legendárnej hry Metal Gear Solid z dielne rovnakých tvorcov, ktorá vyšla v roku 1998, ale to už poznáte.
Hra Syphon Filter mala od začiatku vývoja samé problémy
Predstavujeme akčnú hru z tretej osoby, ktorá bola špeciálne vytvorená firmou Eidetic pre konzolu PlayStation.
V hernej línii sledujeme osudy dvoch agentov, ktorí sú poverení americkou vládou, aby zatkli medzinárodného teroristu z Nemecka.

Vývojári stavili na to, aby vytvorili super herný štýl, ktorý bude spájať špionáž, stealth akciu a riešenie puzzlov. Herný titul Syphon Filter mal ale ešte pred svojim uvedením na trh samé ťažkosti. Vydanie bolo niekoľkokrát presunuté. Spoločnosť Eidetic nemala toľko skúseností, a tak sa občas topila pri tvorení hry.
Výsledok ale nebol vôbec až taký zlý a koncom 90. rokov bol pomerne obľúbeným kúskom v zbierke pc hier.
Unreal položil základy unreal engine
Úplne prvý diel Unreal býva často zatienený nasledujúcimi časťami, ktoré poznáme pod názvom Unreal Turnament.
Dej prvého dielu Unreal nás prevtelí do kože väzňa. Ten sa ocitne na palube vesmírnej lode, ktorá havaruje. Väzeň je tak jediným preživším, ktorý už nemá čo stratiť.

Epický názov odkazuje na Unreal Engine výrobcov Epic Games, ktorý sa používa v hrách do dnešných dní.
Hra Unreal sa teda hneď pri prvom diele blysla detailnou a bombovou grafikou a aby toho nebolo málo, Epic Games si potrpeli na zvuk a tak priniesli aj špičkový hudobný soundtrack.
zdroj: thegamer