Svetový šampionát BLAST Premier našiel svoj domov! Má aj prvých dvoch účastníkov

Štefan Švec

01.07.22 08:10

Čas čítania 00:51

BLAST Premier

Zdieľať tento článok:

Zdroj: Dot Esports / BLAST

Osem najlepších CS:GO tímov bude tento rok cestovať do Abu Dhabi, hlavné mesto Spojených arabských emirátov, aby si to rozdali o neuveriteľný prizepool 1 milión dolárov.

BLAST Premier World Final je najprestížnejší z celej BLAST série a bude prebiehať koncom roka, konkrétne 14. až 18. decembra. Organizátori udalosti vstúpili do trojročnej kolaborácie s miestnou firmou Abu Dhabi Gaming. Finále BLAST Premier prebehne v Etihad aréne na ostrove Yas.

Už poznáme dva celky, ktoré sa zúčastnia tejto akcie. Sú nimi FaZe Clan, ktorý postúpil víťazstvom v ESL Pro League Season 15 a PGL Antwerp Major. Ďalším tímom je Natus Vincere. Ten si vybojoval postup v jarnej časti BLAST Premier. Ďalších miest sa ujmú víťazi nadchádzajúcich eventov – jesenný BLAST Premier, IEM Rio Major a ESL Pro League Season 16.

„V rámci procesu našich hostiteľských miest neustále hľadáme popredné miesta a arény po celom svete. Abu Dhabi je ideálnym miestom na pokračovanie tohto mesačného veľmi úspešného jarného finále v Lisabone a novembrového jesenného finále v Kodani,“ povedala výkonná riaditeľka BLAST Charlotte Kenny. „Svetové finále pôjde v stopách populárnych športov, ako sú UFC, F1 a NBA, pri organizovaní veľkých podujatí v Abú Zabí a pozoruhodná Etihad Arena poskytuje perfektné pódium pre naše podujatie svetového finále.“

Zdroj: Dot Esports

Zdieľať tento článok: