Remake hier Grand Theft Auto 3, Vice City a San Andreas sú vo vývoji. Môžete ich očakávať už o niekoľko týždňov.

Michael Nagel

15.08.21 08:43

Čas čítania 01:45

Grand Theft Auto

Zdieľať tento článok:

Zdroj: GTA remake

Na trhu vraj ešte tento rok

Informovali sme, že spoločnosť Take-Two, pod ktorú spadá Rockstar Games, plánuje 3 remaky/remastre. Boli sme skeptickí a neverili sme, že by Rockstar chcel pracovať na prerobení svojich starších titulov. Zrejme sme sa mýlili a Rockstar predsa len prinesie svoje klasiky na moderné systémy. Rockstar Games pracujú na remakoch GTA 3, Vice City a San Andreas. Spravodajca pre Kotaku dal vedieť, že hry sú vo finálnych fázach vývoja a môžno ich očakávať v októbri či na začiatku novembra. Hry budú k dispozícií v jednej kolekcii, prostredníctvom digitálnych obchodov.

Zdroj tiež tvrdí, že tituly využívajú Unreal Engine a z hľadiska grafiky má ísť údajne o “mix nového a starého grafického spracovania”. Má replikovať pocit a vnem pôvodných hier bez toho, aby sa stratilo čaro ich výnimočnosti v čase, kedy vyšli.

Zdroj: artstation / Nagix Design

Spomínaný zdroj už v minulosti informoval o existencii aktualizácií do hier GTA Online a Read Dead Online mesiace pred očakávaným vydaním. Jeden zdroj, ktorý tvrdí, že videl úryvok z hier v akcii, uviedol, že vizuál im pripomínal výrazne upravenú moderskú verziu klasického titulu GTA. Upravuje sa aj používateľské rozhranie pre hry, ale zachová si rovnaký klasický štýl. Neboli zdieľané žiadne podrobnosti o hrateľnosti, ale Kotaku hlási, že tieto remasterované tituly sa snažia zostať verné hrám GTA z éry PS2.

Zdroj: moddb / revolutionteam

Po obsahovej stránke hry zostanú prevažne rovnaké. Avšak podľa portálu Gematsu "obsah hier prejde miernymi zmenami, aby boli vhodnejšie pre moderné publikum.” Rockstar Dundee, škótske dodatočné štúdio je jedno z najnovších štúdií v tejto spoločnosti. A práve oni sú vraj zodpovední za vývoj remastrovaných hier. Štúdio sa vraj vo veľkom podieľa nielen na remasteroch, ale dokonca pomáha Rockstar pri vývoji portov GTA V na najnovšie konzoly, ktoré majú vyjsť koncom tohto roka.

Zdroj: hdqwalls / deivcalviz

Predtým, ako sa štúdio stalo Rockstar Dundee, volalo sa Ruffian Games Limited a svôjho času pracovali na Crackdown 2, Crackdown 3 a tiež pomáhali s vývojom v Master Chief Collection.

Kolekcia má vychádzať na PS 5, Xbox X/S, PS4, Xbox One, Nintendo Switch, PC, Stadia, IOS a Android. Trilógiu očakávajte v októbri alebo na začiatku novembra tohto roka. Hry na smartfóny prídu až v roku 2022.

Zdroje: kotaku, vg247, gematsu

Zdieľať tento článok: