Tundra esports na čele so skiterom bojovali o prvé miesto. Kvalifikácia priniesla nečakaný zvrat

Michael Nagel

13.07.21 14:21

Čas čítania 01:46

Skiter

Zdieľať tento článok:

Zdroj: Skitter pic

Slovenského hráča Skitera len jedna hra delila od postupu na The International

Od 7. do 10. júla sa odohral turnaj The International 10 Qualifier v hre Dota 2, kde predstavilo svoje zručnosti 14 tímov zo západnej Európy. Konkrétne išlo o tímy: Team Nigma, Team Liquid, Tundra Esports, OG, Viking.gg, Brame, Spider Pigzs, Hellbear Smashers, Ghost Frogs, Team Bald Reborn, Into The Breach, No Bounty Hunter, Chicken Fighters a Hippomaniacs. Výhercom sa mohol stať iba jeden tím a ten postupoval do The International 10, kde si zmerajú sily len tí najlepší. Ak ste si nestihli turnaj pozrieť, tak všetky zápasy nájdete tu.

Turnaj pripravil nečakané zvraty a napínavé momenty. Slovenským fanúšikom však pravdepodobne najviac zobralo dych finále medzi Tundra Esports a OG. Tundra Esports má vo svojom tíme Olivera “Skiter” Lepka, ktorý na veľkom e-športovom pódiu reprezentuje našu krajinu. Veľa fanúšikov verilo, že Tundra to má vyhraté, pretože už porazili OG 2:0 v tom istom turnaji. OG však povstal ako fénix z popola a porazil Team Nigmu, aby sa mohol znova skúsiť “pobiť” s Tundrou. Bolo to tesné a o to viac bolestivé pre Tundru, keď sa nakoniec na stupienok víťaza postavili OG.

Tundra vyhrala prvý zápas za 60 minút ale OG vrátila úder a vyhrala do 35 minút. Napínavý súboj gradoval, keď Tundra vyhrala v 36. minúte. Avšak OG dokázali, že sú nezastaviteľní a zvyšné dva zápasy vyhrali.

OG museli najprv poraziť Team Nigma, aby mohli postúpiť do sobotňajšieho veľkolepého finále. Boli to dychberúce zápasy a OG dokázali, že majú na to bojovať proti Tundra Esports.

Zdroj: Zdroj: liquipedia

Pokiaľ ide o medzinárodnú súťaž, 12 tímov sa kvalifikuje prostredníctvom okruhu Dota Pro Circuit a šesť tímov sa kvalifikuje prostredníctvom regionálnych kvalifikácií v Severnej Amerike, Južnej Amerike, západnej Európe, východnej Európe, Číne a juhovýchodnej Ázii.

Tundra Esports je profesionálna e-športová organizácia sídliaca v Londýne. Na turnajovú scénu Dota 2 vstúpili v roku 2021. Odvtedy sa angažovali už v niekoľkých turnajoch. Bodovali najviac v ESL One Summer 2021: Closed Qualifier, kde si zabrali 1. miesto.

Samotný Oliver “Skiter” Lepko vstúpil do tímu koncom januára 2021. Má 22 rokov a už prešiel niekoľkými profesionálnymi tímami. Jeho výsledky hovoria za neho. Odkedy sa venuje Dote 2 profesionálne, na 1. priečke sa ocitol už vyše 20-krát.

Zdroj: playzone, liquipedia, reuters

Zdieľať tento článok: