Najvýnosnejšie e-športy súčasnosti: V akých sumách sa pohybujú lukratívne zárobky?

Petra Siažiková

17.08.22 11:10

Čas čítania 02:02

e-šport

Zdieľať tento článok:

Zdroj: byronton / Pixabay.com

Vedeli ste, že videoherný priemysel je momentálne výnosnejší biznis než filmový a hudobný priemysel dokopy? Podarilo sa to najmä vďaka e-športom. Aj keď momentálne sa celý svet zmieta vo finančnej kríze, e-šporotový biznis netrpí nedostatkom peňazí. Skôr naopak. Prognózy svedčia o tom, že e-športom sa v budúcnosti bude dariť ešte viac.

mobilNÁ Arena of Valor je na piatom mieste najvýnosnejších ešportov

Je hra, ktorá sa veľmi podobá na League of Legends, ale dá sa hrať len na mobile. Možno práve to bude jeden z dôvodov, prečo Arena of Valor nedosahuje vyššie čiastky výhier ako iné hry. To ale neznamená, že by výherné sumy ešportovcov boli na zahodenie. V roku 2022 Arena of Valor World International Championship zarobil viac ako 2 milióny dolárov.

Zdroj: youtube.com/c/Tapgameplay

PlayerUnkown’s Battlegrounds má väčší úspech na mobiloch ako iných platformách

PLAYERUNKOWN’S BATTLEGROUNDS je ďalšou súťažnou hrou na mobile, ktorá hviezdi na športovej scéne. Prekvapivo PlayerUnkown’s Battlegrounds ako mobilná hra má väčšie úspechy v ešporte ako jej súčasti na pc alebo konzolách.

Najprofesionálnejšia herná liga je v Číne. Peacekeeper Elite League vyniesol ročný zisk 10 miliónov dolárov za rok 2022.

Druhý najväčší turnaj mobilných hier je PMGC, kde sa výherná suma pohybovala pod 3.5 miliónmi dolárov.

Jedna z najobľúbenejších hier súčasnosti League of Legends (LoL) sa priaznivo zapisuje aj do e-športových štatistík

Určite nie je prekvapením, že v rebríčku najvýnosnejších športov za rok 2022 sa umiestnilo LoL.

LoL World Championship má pravidelnú výhru okolo 2 miliónov dolárov a rok 2022 vyzerá, že sa bude točiť okolo tejto sumy aj naďalej. Napriek tomu, že LoL nemá najvyššiu výhru, má najviac akcií. A keď sa všetky zrátajú, predstavujú obrovské výnosy v ešportových hrách.

Zdroj: yzone

Najvýznamnejší hráči LoL sa skrývajú za menami ako Faker, Duke a Bengi, ktorí pravidelne zarábajú milión dolárov za rok. Ostatní 50 hráči sa delia o sumu pol milióna dolárov. Do týchto zárobkov sa nezahŕňajú sponzorské dary, tímové bonusy a príjmy zo streamovania. Všetky tieto zárobkové činnosti dokážu bez problémov zdvojnásobiť, možno až strojnásobiť uvedené zisky.

Hra Counter-Strike Global: Offensive (CS:GO) je stále nesmierne populárnou

Counter-Strike Global: Offensive sa pravidelne vyskytuje v rebríčku najvýnosnejších e-športových hier.

V roku 2021 sa výhra Counter-Strike Global: Offensive pohybovala pod výnosom 22 miliónov dolárov. Rok 2022 praje aj tejto hre. EM Katowice 2022 zahájil svoje otvorenie s výhernou čiastkou 1 milión dolárov a BLAST Premier má výnos viac ako 2.47 milióna dolárov skrz všetky eventy.

Dota 2 už takmer desaťročie láme rekordy

Za posledných 9 rokov je Dota 2 najlukratívnejší e-šport v celej histórii. Ak viete dosiahnúť takýto rekord po dlhé roky, tak klobúk dole.

Len minulý rok 2021 najväčší turnaj Dota 2 The International pokoril rekord ako najvýnosnejšia cena v ešportových hrách so ziskom 40 miliónov dolárov. Ak budú v podobnom tempe pokračovať, International 2022 by mohol zdolať hranicu 50 miliónov dolárov ročne.

Zdroj: youtube.com/c/TopDotaTV

zdroj: gaming

Zdieľať tento článok: