Chcete sa hrám venovať profesionálne? Toto sú slovenské vysoké školy, ktoré sú vhodné pre milovníkov hier!

Petra Siažiková

11.10.22 10:10

Čas čítania 01:18

Hry

Zdieľať tento článok:

Zdroj: pixabay.com

Ak sú pre vás videohry viac než len bežným hobby, môžete zvážiť štúdium na týchto vysokých školách na domácej pôde a spojiť tak príjemné s užitočným.

Filmová a televízna fakulta VŠMU. študijný plán: Herný dizajn

Bakalárske štúdium, ktoré rozvíja danosti kreatívneho myslenia a podnety pre samostatnú tvorivosť. Štúdium si berie na zreteľ vychádzať z poznatkov súčasného herného priemyslu, grafických filmových, reklamných a mediálnych štúdií.

Je nutné, aby sa študent naučil zručnosti v 3D programoch a vedel vytvoriť príbeh na základe vizuálnych výstupov.

Zdroj: pixabay.com

Univerzita sv. Cyrila a Metoda, odbor: Teória digitálnych hier

Hry už dávno nie sú len zábavkou, ale môžu byť aj základom pre seriózne povolanie. Digitalizácia je v plnom prúde a možnosti uplatnenia na trhu práce skrz videoherný priemysel je čoraz viac v kurze.

S týmto programom môžete dosiahnuť magisterský titul. Okrem odborníkov na programovanie videohier sa v roli pedagógov stávajú aj odborníci z umeleckej, masmediálnej a marketingovej katedry.

Žilinská univerzita, Katedra multimédií a informačno-komunikačných technológií

Hovoríme o inžinierskom štúdium, kde sa študenti učia navrhovať, tvoriť a testovať vlastné pc hry.

K motivovaniu štúdia môže pomôcť práve tvorba hier. Študenti sa prostredníctvom programovania videohier môžu dostať bližšie aj k matematike, fyzike a ovládaniu software. Pri vývoji hier je nutné kritické, kreatívne a inovatívne myslenie, ktoré Žilinská univerzita plne podporuje.

Zdroj: pixabay.com

FMFI Univerzity Komenského a FIIT Slovenskej technickej univerzity, Predmet: Tvorba a dizajn počítačových hier

Štúdium tohto predmetu je vhodné pre programátorsky zručných študentov a je zameraný na tvorbu hier najmä z pohľadu programátora. Dôraz sa kladie aj na prípravu podnikateľského plánu, programovanie umelej inteligencie alebo multiplayer a networking.

Vysoká škola výtvarných umení, Katedra vizuálnej komunikácie - Ateliér multimédií

Na tejto katedre je priestor pre štúdium dôležitých fenoménov, ktoré vytvára technologické, teoretické a ľudské zázemie. Je to takzvaný priestor MediaLab, ktoré sa zaoberá aj prácou s technológiami a otvára diskusiu o širšom dopade multimediálnej kultúry.

Štúdium sa zameriava na grafiku, tvorbu videí, kreslenej a počítačovej animácie, krátkych stopov alebo stop-motion videí.

Zdroj: pixabay.com



Zdroj: sgda-education

Zdieľať tento článok: