Otáznikov okolo remaku Prince of Persia: The Sands of Time je stále viac. Dočkáme sa ho niekedy?

Michael Nagel

06.06.22 06:10

Čas čtení 00:57

Prince of Persia: The Sands of Time Remake

Sdílet tento článek:

Zdroj: Ubisoft

Prince of Persia: The Sands of Time Remake ohlásili pred dvoma rokmi s dátumom vydania 2021, ktorý sa nakoniec stal rokom 2022 a následne 2023. Dnes to Ubisoft urobil znova a povedal, že už sa nezameriava na vydanie v roku 2023.

Vyhlásenie Ubisoftu vyvolalo fámy, že projekt bol zrušený, podnietené správami, že Gamestop a Amazon prestali prijímať predobjednávky na hru a dokonca ju vyradili pre niektoré platformy. Titul je evidentne v komplikovanom štádiu vývoja, ale načasovanie zrušenia, o ktorom sa hovorí, je zvláštne. Deje sa tak len mesiac po tom, čo Ubisoft oznámil, že vývoj presunul zo svojich štúdií v Pune a Mumbai do Ubisoft Montreal.

Ubisoft, samozrejme, potvrdil, že štúdio v Montreale na projekte stále pracuje. „Sme hrdí na prácu, ktorú dosiahli Ubisoft Pune a Ubisoft Mumbai a Ubisoft Montreal bude ťažiť z ich poznatkov, pretože nový tím pokračuje v práci na tomto skvelom remaku,“ uviedol zástupca.

Už nerátame s vydaním v roku 2023 a hra bola odstránená z možnosti predobjednania. Ak si hráči želajú zrušiť svoju predobjednávku, nech sa obrátia na svojho predajcu. O vývoji projektu budú informovaní.“

Stále je však možné, že The Sands of Time Remake by sa mohol objaviť v roku 2023. Fiškálny rok spoločnosti 2022-23 sa končí 31. marca kalendárneho roku 2023. Skutočnosť, že sa sťahuje z maloobchodných predajní, však poukazuje na dlhšie čakanie. Dosť na to, aby sme si mohli myslieť, že vývoj hry začne od nuly.

Zdroj: vg247

Sdílet tento článek: